FlashSport

TK Znojmo pořádal halové turnaje ?actva a dorostu

22.2.2009 10:00

Znojem?tí hráči se na domácích halových turnajích prosadili

Tenisový klub TK Znojmo pořádal celostátní halové turnaje tř.C v hale SPORT V HOTELU v Hrotovicích, kterých se zúčastnili také domácí hráči a velice úspěšně reprezentovali náš klub.

10.-12. 1.2009 jsme uspořádali halový turnaj tř.C mladšího ?actva. V kategorii ml.?áků se turnaje zúčastnilo celkem 20 hráčů, z toho 8 domácích hráčů. Postup do 2.kola ve dvouhře si vybojoval Ondřej Slaný, který v domácím derby zdolal Filipa Pokorného, do čtvrtfinále dvouhry se probojovali tři hráči znojemského klubu Tomáš Simek, Mikuláš Samek a Jirka Kún, který dokázal postoupit a? do finále dvouhry, kde mu v pondělí po náročném nedělním programu u? nestačili síly a podlehl lehce brněnskému Šebelovi a obsadil tak vynikající 2.místo. Ve čtyřhrách se hráči TK Znojmo opět neztratili, kdy? znojemská dvojice Kún-Simek vybojovala 3.místo a Mikuláš Samek s partnerem Rampírem z Třebíče obsadili 2.místo.

V kategorii dívek se turnaje zúčastnilo jen 16 hráček, z toho 2 hráčky reprezentovali domácí klub a jedna hráčka byla ze Slovenska, tak?e turnaj se stal nakonec mezinárodním. Míša Šprynarová postoupila ve dvouhře do 2.kola, Karolíně Novotné chyběl jen malý kousek k celkovému vítězství ve dvouhře, kdy? ve finále po vyrovnaném boji podhlehla slovence Krškové ve třetím setu v supertiebreaku 8:10 a získala 2.místo. Čtyřhra mladších ?ákyň se stala kořistí pro dvojici Novotná-Kršková.

Kompletní pavouky : mladší ?áci ZDE  a mladší ?ákyně ZDE.

14.-16.2.2009 uspořádal TK Znojmo pod vedením Martina Wirglera další halový turnaj tř.C tentokrát dorostenců, kterého se zúčastnilo 21 hráčů a dva hráči našeho klubu Ondřej Zimek  a Jan Neumann a vedli si výborně. Ondra Zimek se probojoval do čtvrtfinále dvouhry, kde nestačil na pozdějšího vítěze Šafránka z TC Brno, se kterým si ve finálovém utkání dvouhry neporadil ani Honza Neumann a tak obsadil výborné 2.místo. Ve čtyřhře se znojemským opět dařilo, kdy? dvojice Zimek - Stehlík Miroslav obsadila 3.místo a dvojice Neumann - Stehlík Martin vybojovala celkové vítězství, kdy? dokázala v supertiebreaku třetího setu otočit nepříznivý stav 6:9 na 11:9 a triumfovat! Bratři Stehlíkové budou posilami do ligového dru?stva dorostu, které se letos poprvé budeme účastnit.

Současně s turnajem dorostenců probíhal také turnaj starších ?ákyň, kde jsme měli také 2 hráčky Dominiku Najnarovou a Karolínu Novotnou. Znojemským hráčkám se také dařilo, kdy? v semifinálovém utkání dvouhry si to hráčky TK Znojmo rozdaly mezi s sebou o postup do finále, kde byla úspěšnější Dominika. Karolína Novotná tak získala 3.místo ve dvouhře. Ve finále dvouhry se utkaly Dominika Najnarová a Linda Dubská z TC Classic Brno, která bude v letošním roce hostovat ve Znojmě, Dominika u? vedla 6:3 a měla několikrát na 5:4 ve druhém setu, ale nedokázala to dotáhnout do konce a prohrála druhý set 4:6 a ve třetím setu u? na Dubskou nestačila a podlehla 0:6 a obsadila tak 2.místo. Ve čtyřhře ve finálovém utkání zvítězila znojemská dvojice Najnarová - Novotná proti Dubská-Kováčová po velice vyrovnaném boji a? ve třetím setu v supertiebreaku 10:8 a znojmačky se radovaly z titulu ve čtyřhře

Kompletní pavouky : dorostenci ZDE  a starší ?ákyně ZDE.