Tenisové zprávy

FlashSport

?. Zimek postoupil z přeboru JTS na MČR st.?áků

21.2.2009 10:00

?těpán Zimek si vybojoval na přeboru JTS st.?áků postup na halové mistrovství ČR.

Ve dnech 23.-26.1.2009 uspořádal jihomoravský tenisový svaz ve spolupráci s tenisovým klubem TK Znojmo přebor jihomoravského tenisového svazu v hale SPORT V HOTELU v Hrotovicích, kterého se zúčastnilo celkem 32 hráčů. Znojemské barvy hájila čtveřice st.?áků Zimek Štěpán, Neumann Jakub, Skřenek Ivo a Šulc Petr. Na přeboru se bojovalo o postupová místa na halové mistrovství republiky. Jakub Neumann a Ivo Skřenek postoupili do 2.kola dvouhry, škoda ?e Ivoš musel ve druhém kole zápas skrečovat z důvodu nemoci. Nejlépe se dařilo Štěpánu Zimkovi, který postoupil do čtvrtfinále, kde porazil 2.nasazeného Kocourka z Prostějova a postoupil do semifinále, co? mu zaručovalo postup na HMČR. V semifinále dvouhry Štěpán prohrál s pozdějším vítězem přeboru Filem z Prostějova a získal 3.místo ve dvouhře. Ve čtyřhře vybojoval Štěpán Zimek se svým deblovým partnerem Rašticou ( TK Prostějov) také 3.místo, kdy? podlehli v semifinále dvojici Filo-Kocourek a? v supertiebreaku.

Kompletní pavouky přeboru st.?áků ZDE.

Ve stejném termínu se konal také přebor JTS starších ?ákyň, kterého se zúčastnila znojemská hráčka Dominika Najnarová, která se ve dvouhře probojovala do čtvrtfinále a ve čtyřhře spolu s Komlošovou obsadila 2.místo ve čtyřhře.