Tenisové zprávy

FlashSport

Družstvo minitenistů TK Znojmo obsadilo 5.místo

30.6.2019 09:00

V sobotu 22.6.2019 so odehrálo ve znojemském areálu Krajské finále družstev v minitenise, kde naši hráči TK Znojmo vybojovali 5.místo ....

Družstvo minitenistů TK Znojmo obsadilo na Krajském finále 5.místo

Za účasti 12 nejlepších týmů základní části se v sobotu 22.6.2019 se uskutečnilo oblastní finále družstev Memoriálu Zdeňka Kocmana v kategorii minitenis.

Letos se přebor opět odehrál v krásném areálu znojemského TK a naše mladé naděje přišel pozdravit i podpořit místostarosta města Znojmo p. Jan Blaha, který celou akci zahajoval a všem účastníkům popřál hodně sportovního štěstí. Oblastní finále zahájil i vedoucí kanceláře Jihomoravského tenisového svazu pan Jiří Hanák, který celý přebor organizoval.

Mezi 12 nejlepších se probojovalo jako každý rok i družstvo TK Znojmo, které reprezentovali hráči: Toník Kopeček, Patrik Hodák, Nikola Kučerová, Kristian Meixner, Ina Mittnerová s trenéry Martinem Wirglerem a Martinem Entlerem.

Největším favoritem na titul byl opět tým TK Agrofertu Prostějov, který svou roli jasně potvrdil, a celému turnaji s přehledem dominoval s celkovým skóre 24:2.
Druhé místo obsadil TK Zlín, který v dramatickém prvním i druhém utkání s TC Brno a Moravským Krumlovem porazil své soupeře při rovnosti bodů 4:4 lepším skóre vyhraných setů a v semifinále si poradil s „rezervou“ ŽLTC Brno. V souboji o bronzové medaile A tým ŽLTC Brno celkem  jasně přehrál mladé naděje ŽLTC Brno B a židenické áčko v čele s největší oporou družstva Janem Kolářem bralo bronzové medaile.
Páté místo obsadil domácí tým TK Znojmo, který v boji o 5.-6.místo  porazil družstvo Žďáru nad Sázavou, když při konečném výsledku 4:4 (126: 117) rozhodovaly body. V zápase o sedmé místo přehrálo družstvo DM Acadamy mládí z Moravského Krumlova.
Do finálových bojů z předkola nepostoupily kluby TC Brno, HTK Třebíč, TK Třebíč a Dolní Dunajovice, kteří hráli o konečné umístění na 9.-12. místě a zkompletovaly tak tabulku celého turnaje. Výborné tenisové akci přálo počasí, k vidění byly zajímavé zápasy a celý turnaj proběhl ve velmi vydařené a pohodové atmosféře. Velké poděkování patří všem dětem, které předváděli úžasné výkony.