TK Znojmo

tenisový klub

Tenis. odkazy:

Tenisové zprávy

FlashSport

 

 

 

Minitenisté bronzoví na KF družstev ve Znojmě

5.7.2020 09:00

Minitenisté TK Znojmo vybojovali na Krajském finále družstev ve Znojmě vynikající 3.místo ....

Znojemští minitenisté vybojovali 3.místo na Krajském finále družstev

Za účasti 12 nejlepších družstev základní části se v sobotu 20.6. 2020 uskutečnilo oblastní finále Memoriálu Zdeňka Kocmana v kategorii minitenisu, do kterého se také probojovalo družstvo TK Znojmo A.
Letos se přebor odehrál opět v krásném areálu znojemského tenisového klubu TK Znojmo a naše malé tenisové naděje přišel podpořit starosta města Znojma p.Jan Grois, který celou akci zahajoval. Dále se zahájení zúčastnili místostarostové p.Jan Blaha a p.Jakub Malačka.

Největším favoritem na titul byl opět tým Agrofertu Prostějov, který svou roli jasně potvrdil, a celému turnaji s přehledem dominoval .
Druhé místo obsadil SKT Tišnov, který v semifinále ve vyrovnaném zápase porazil domácí  TK Znojmo 6:2. V utkání o bronzové medaile  znojemští  hráči již domácí družstvo nezaváhali a po vítězství nad minitenisty ze Žďáru nad Sázavou brali bronzové medaile, i když tři zápasy z osmi skončily až výsledkem 10:9 ve třetím setu.

Družstvo TK Znojmo pod vedením trenéra Martina Wirglera reprezentovali hráči Filip Rožek, Šimon Ruda, Ina Mittnerová, Eva Mittnerová, Jáchym Jakubec a František Vítek, který odehrál celou základní část a před krajským finále si bohužel zlomil ruku. Pátý skončil  tým BLTC Brno, šesté místo pak obsadili minitenisté DM Academy.   V zápase o sedmé místo přehrálo družstvo TC Brno mládí z Hrušovan nad Jevišovkou.
Do finálových bojů z předkola nepostoupily kluby ŽLTC Brno A které svůj úvodní duel prohrálo o jediný bod ani židenická rezerva ŽLTC B a taky obě třebíčská družstva HTK a TK  kteří hráli o konečné umístění na 9.-12. místě a zkompletovaly tak tabulku celého turnaje.


Akci přálo počasí, k vidění byly zajímavé zápasy a celý turnaj proběhl ve velmi pohodové atmosféře. Velké poděkování patří všem dětem, které předváděli úžasné výkony a samozřejmě také řediteli přeboru Martinu Wirglerovi i pořádajícímu klubu TK Znojmo, který připravil svůj areál pro všechny mladé hráče i jejich doprovod opravdu dokonale.

Foto: Družstvo TK Znojmo s trenérem Martinem Wirglerem