TK Znojmo

tenisový klub

Tenis. odkazy:

Tenisové zprávy

FlashSport

 

 

 

Sourozenci Wirglerovi úspěšní na přeborech JmTS

4.7.2020 20:00

Sourozenci Tomáš a Simona Wirglerovi uspěli na přeborech JmTS ve svých věkových kategoriích ...

 

Sourozenci Tomáš a Simona Wirglerovi uspěli na přeborech JmTS ve svých kategoriích

Sourozenci Tomáš a Simona Wirglerovi se zúčastnili v červnu letních přeborů Jihomoravského tenisového svazu a úspěšně reprezentovali klub TK Znojmo v kategorii mladších žáků a dorostenek.

Jedenáctiletý Tomáš Wirgler se zúčastnil přeboru JmTS mladších žáků v areálu TK Zlín, kterého se zúčastnilo celkem 56 hráčů z jihomoravské oblasti (Jihomoravský kraj, Vysočina a Zlínský kraj), kde se bojovalo o postup na MČR. Tomášovi se na přeboru velice dařilo a vybojoval ve dvouhře 3.místo, když podlehl svému deblovému parťákovi D.Dujkovi (TK Prostějov) ve třech setech 6:3 3:6 3:6. Ve čtyřhře Tomáš Wirgler spolu s Dominikem Dujkou prohráli až ve finálovém utkání s dvojicí J.Lebiš (Sokol Letovice) – D.Macháček (Bors Břeclav) a obsadili vynikající 2.místo.

    Znojemská hráčka Simona Wirglerová se zúčastnila přeboru dorostenek, který se konal ve znojemském areálu. Přeboru dorostenek se zúčastnilo celkem 45 hráček, turnaj se dohrával finálovým utkáním dvouhry až v úterý z důvodu deštivého počasí. Simona Wirglerová dokázala postoupit do semifinále dvouhry, kde podlehla prostějovské J.Štruplové 2:6 3:6 a obsadila tak 3.místo ve dvouhře. Ve čtyřhře Simona Wirglerová spolu se stabilní deblovou partnerkou N.Řezníčkovou podlehly až ve finále v dramatickém zápase ve třetím setu v supertiebreaku 7:5 3:6 6:10 a unikl jim o vlásek 8.společný titul na krajských přeborech, získaly tak spolu 2.místo ve čtyřhře. Na turnaji se představily ještě další znojemské hráčky A.Tvrdá a N.Borovičková, které podlehly v úvodním kole a B.Sedláková, která po výborném výkonu postoupila do 2.kola dvouhry.